TË FUNDIT:

  Jasharaj lëshon mbledhjen e Komisionit pas përplasjeve me Dimal Bashën: Bëri deklaratë skandaloze për mësimdhënësit

  ScanerPressSeptember 21, 20220
  Screenshot_10-2

  Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Arsim. Ai këtë e ka bërë pas përplasjeve me deputetin e VV-së, Dimal Basha.

  Para mediave Jasharaj tha se Basha ka përdorur fjalor fyes për mësimdhënësit, shkruan Reporteri.net.

  “Debati ishte i tillë e patë edhe ju vet. Nuk ishte debat për të bërë zgjidhje. Angazhimi im që ai të mos ishte aty.

  Debati i tij nxitit tensionime. Ne nuk jemi për tensionim, jemi për mesazhe pozitive sepse kështu ulen tensionet. Deklarata e tij ishte skandaloze për mësimdhënësit”, u shpreh Jasharaj para mediave.

  Deputeti, Dimal Basha në komisione ka akuzuar Jasharajn që e ka kthyer dinjitetin në para. dhe se i ka “marrë fëmijët peng për 50 euro”.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555