TË FUNDIT:

  Vetëvendosje krahason periudha: Ky është veriu që na e ka lënë PDK, AAK e LDK, por gjendja ka filluar të ndryshojë drastikisht

  ScanerPressJuly 3, 2022
  0-18-750x375

  Lëvizja Vetëvendosje ka shpërndarë një pamje në llogarinë zyrtare në Facebook, me përmbledhje se në çfarë gjendje ishte veriu për 20 vjet, e si ka filluar të jetë tani.

  Siç ka shkruar kjo parti, shumëçka ka qenë përherë e mundshme, por nuk është bërë asnjëherë, duke akuzuar LDK-në, PDK-në, e AAK-në, për bashkëpunim me Listën Serbe dhe Millovan Radojiqiqin.

  “Kjo për shkak se gjithmonë kur është folur për Mitrovicën gjithnjë është folur për ndarjen ose ‘Zajednicën’. Dhe për shkak se bashkëpunëtorët e Listës Serbe dhe Radojiqiqit bashkë me Serbinë kanë përfituar nga mungesa e sundimit të ligjit në atë pjesë. Tashmë, ndryshimi i gjendjes në veri është i qartë”, thuhet nga Vetëvendosje në përshkrimin e kësaj pamjeje.

  Në pamje thuhet se “ky është veriu që na e ka lënë PDK, AAK e LDK, por kjo gjendje ka filluar të ndryshojë drastikisht”.

  Vetëvendosje tutje thotë se me vetëm 1 vit e gjysmë të kryeministrit Albin Kurti, referndumi i Serbisë nuk u lejua të mbahej. Lëvdatat vazhdojnë edhe më tej duke rikujtuar se zgjedhjet e Serbisë që për 20 vjet u mbajtën pa pengesë nuk u lejuan, aksionet e policisë e rendi dhe ligji.

  Flet edhe për energjinë elektrike e cila për 20 vjet nuk u pagua, ‘tash e tutje do të paguhet’, transmeton Klankosova.tv.

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555