TË FUNDIT:

  Nisin korrje-shirjet, Kurti e vazhdon traditën e kryeministrave, hip në kombanjë

  ScanerPressJuly 3, 2022
  290634575_582839183209813_5537444458726846322_n-1-768x576-1

  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka zhvilluar vizite tek bujqit e Sopisë së Therandës, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci.

  Siç bëjnë rëndom kryeministrat e Kosovës, edhe Kurti e ka vazhduar këtë traditë dhe ka shpërndarë foto nga kombaja.

  Në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar se “15 hektarë grurë i kanë korrur vëllezërit Beqiraj në Sopi të Therandës këto ditët e fundit. Edhe 50 hektarë të tjerë do t’i korrin gjatë javës së ardhshme

  Postimi i tij i plotë:

  15 hektarë grurë i kanë korrur vëllezërit Beqiraj në Sopi të Therandës këto ditët e fundit. Edhe 50 hektarë të tjerë do t’i korrin gjatë javës së ardhshme. Me ministrin e bujqësisë Faton Peci vizituam anën tjetër të bukës sonë, atë të punës dhe djersës së bujqve tanë.

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555