TË FUNDIT:

  Musliu, deputetëve të VV-së: I besuat një gënjeshtari, merrni guximin e thoni PO për Trustin

  ScanerPressJune 23, 20220
  Screenshot_1-22

   

  Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se për inate personale nga partia në pushtet nuk po lejohet tërheqje e kursimeve nga Trusti.

  Musliu e ka akuzuar kryeministrin Kurti për ndërrim të qëndrimeve të cilin e ka quajtur “egoist të paparë dhe gënjshtar”.

  “Qeveria ende nuk e ka kuptuar se për të qeverisur me një vend duhet të përballësh me çdo sfidë, do të thotë të jesh në shërbim të qytetarëve jo t’i keqpërdorësh ata. Ai është Albin Kurti i cili për të ardhur në pushtet, qëndrimet e veta i mbështolli me demagogji. Ju që e sollët në pushtet këtë egoist të paparë, duhet ta keni kuptuar se i besuat një gënjeshtari. Pa i llogaritur të gjitha dëmet që i solli Kosovës, nuk mund të mos e përmend që marrëveshjen që e quajti tradhti dje doli dhe e prezantoi në Kuvend. Pa Albin Kurtin kjo marrëveshje do të nënshkruhej para 7 vitesh. Për inate personale po lejohet kërkesa e qytetarëve për të tërhequr një pjesë të vogël të mjeteve”, tha Musliu.

  Musliu tutje u ka bërë thirrje deputetëve të VV-së që të mos e dëgjojnë partinë dhe të votojnë pro këtij projektligji.

  “Ju drejtohem deputetëve, merrni guximin e thoni PO për Trustin”.

   

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555