TË FUNDIT:

  Edhe një shtet evropian konfirmon mbështetjen për Kosovën për vizat

  ScanerPressJune 23, 20220
  0-233-1140x570

  Kryeministri i Irlandës, Micheál Martin ka njoftuar për një takim të ngrohtë dhe konstruktiv me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani sot në Bruksel, ku u mbajt samiti i Bashkimit Europian me liderët e Ballkanit Perëndimor.

  Martin shkroi se Irlanda e mbështet Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së.

  “Takim i ngrohtë dhe konstruktiv me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani”, shkroi ai.

  “Përsërita mbështetjen e Irlandës për Kosovën në rrugëtimin e tyre si pjesë e familjes më të madhe europiane”, shtoi kryeministri.

  Warm and constructive meeting with President of Kosovo ⁦@VjosaOsmaniPRKS⁩

  Reiterated Ireland’s support for Kosovo on their journey as part of the greater European family. pic.twitter.com/UJR5q5oDHS

  — Micheál Martin (@MichealMartinTD) June 23, 2022


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555