TË FUNDIT:

  ‘Nëse takohemi me veten sy më sy, a kemi me u puthë a kemi me u pshty’, Abdixhiku: Çka kish me i bo Albini i 2015-tës këtij Albinit sot?

  ScanerPressJune 22, 20220
  0-217-750x375

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka parashtruar një pyetje në drejtim të kryeministrit, Albin Kurti, për të cilin thotë duhet të sqarojë nëse marrëveshja për energji është e mirë apo jo, raporton Gazeta Sinjali.

  Day TravelAbdixhiku e ka kujtuar momentin kur Mikullovci kishte hapur seancën konstituive në gusht të 2017-ës me një thënie të Azem Shkrelit: “Sikur të takoheshim me vetveten sy më sy, do të putheshim apo kishim për t’u pështy?”

  “Marrëveshja ose është e mirë, ose jo. Ose është meritë e jotja ose e keni të trashëguar. Dalja nga roli politik po bëhet e zakonshme për ju kryeministër. Mikullovci në vitin 2017 kishte cituar Shkrelin ‘nëse takohemi me veten sy më sy a do të ishim puthë apo kishim për tu pështy;. Çka i kish bo Albin Kurti i 2015-s para këtij Albin Kurtit sot”, ka thënë ai.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555