TË FUNDIT:

  Grenell kandidat për zëvendëspresident të ShBA-së më 2024?

  ScanerPressJune 22, 20220
  0-120-1140x570

  Ish-drejtori në detyrë i Inteligjencës Kombëtare në ShBA, Ricard Grenell, është planifikuar të flasë në Iowa këtë javë, mes spekulimeve të hershme që po bëhen se ai llogaritet si njëri prej mundësive për postin e zëvendëspresidentit të vitit 2024 për ish-presidentin Donald Trump.

  Grenell është planifikuar të flasë të mërkurën përpara Klubit Konservativ Westside në Urbandale të Iowa-s, tha grupi në faqen e tyre në Facebook.

  Në Twitter Grenell shkroi se ai gjithashtu do t’i drejtohet Qarkut Dallas të enjten dhe se do të flasë për “strategjinë e parë të Amerikës së Donald Trump”.

  Trump nuk ka thënë nëse ai do të kandidojë për president të ShBA-së më 2024, por përgjigja e tij standarde kur u pyet ishte se mbështetësit e tij do të jenë “shumë të lumtur” me vendimin e tij.

  Në një artikull të nëntorit për kandidatët e mundshëm, Politico.com raportoi se Grenell “është ‘rritur’ gjithashtu në vlerësimin e të njerëzve të brendshëm të Trump”.

  “Trump e do Ric-un dhe ndryshe nga [Mike] Pompeo apo dikush tjetër, ai nuk ka interes të kandidojë për president. Kjo është një çështje e madhe për Trump,” i tha Politico-s një këshilltar i Trump-it.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555