TË FUNDIT:

  Tragjedia në Podujevë: Ky është babai që dyshohet se vrau djalin e tij

  ScanerPressJune 13, 2022
  3-45-750x375

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Peran të Podujevës, ku mbeti i vdekur një person pasi u qëllua me armë të zjarrit. Të riun dyshohet se e vrau babai i tij, i cili tashmë është arrestuar.

  Sinjali mëson se babai që dyshohet se vrau 28-vjeçarin, Edon Ismajli, është Naim Ismajli.

  Sipas informacioneve të para, dyshohet se si shkak i problemeve pronësore, babai ka shtënë me kallash drejt djalit të tij.

  Rastin për Sinjalin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

  “Rreth orës 18:00, është raportuar  për të shtëna  me armë zjarri në fshatin Peran të komunës së  Podujevës. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur  në të dhënat e para,  bëhet e ditur se një person, ka  humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga arma zjarrit. Vdekja e viktimës është konstatuar nga ana e mjekëve emergjent. Policia ka iniciuar një hetim me synim  sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”, thanë nga Policia për Sinjalin.

  Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555