TË FUNDIT:

  Një trup i pajetë vërehet në lumin e fshatit Deiq të Klinës, peshkatarët thonë se nuk arritën ta kapnin, u fundos

  ScanerPressMay 22, 2022
  LAJMI-I-FUNDIT-REPORTERI-2021-1

   

   

  Një trup i pajetë sot është vërenjtur nga disa peshkatarë në komunën e Klinës.

  Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Online Reporteri.net, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ku i njëjti ka thënë se peshkatarët kanë provuar ta nxjerrin trupin nga lumi, por pa sukses.

  “Sot rreth orës 8:15 disa peshkatarë të cilët kanë qenë duke peshkuar në fshatin Deiq kanë vërejtur një trup të një personi. Ata kanë tentuar ta nxjerrin trupin por pa sukses, dhe dikur u ka humbur duke u zhytur thellë nën ujë”, tha Gashi.

  Në vendin e ngjarjes kanë dalur policia, zjarrëfikësit dhe janë njoftuar edhe njësiti kompetent i FSK-së për shpëtim./Reporteri.net/

   

   

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555