TË FUNDIT:

  Vdes kontribuesi i UÇK-së, nuk kishte aplikuar kurrë për statusin e veteranit

  ScanerPressMay 13, 20220
  3-32-750x375

  Gjatë së premtes ka vdekur një nga kontribuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexh Duraj nga fshati Mazrek.

  Lajmin për vdekjen e tij, e kanë dhënë nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së dega në Has.

  “OVL UÇK HAS u shpreh ngushëllime mete Sinqerta Familjes Duraj për Vdekjen e Hershme te Rexh Duraj nga fshati Mazrek.Rexh Duraj Ishte një Kontribus Gjat luftes Çlirimtare por kurr nuk pranoj tė Aplikonte për Veteran.Rresspekte Lavdi Vepres të Rexh DurajNgushëllime Familjes Miqëve Bashkëluftarve”, thuhet në njoftimin e tyre.

  Ndërkohë varrimi i Rexh Durajt do të bëhet të shtunën në ora 14:30.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555