TË FUNDIT:

  Të famshmit shqiptarë solidarizohen me popullin ukrainas: Po lutemi për ju

  ScanerPressFebruary 27, 2022
  Untitled-design-42-1392x783

  Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, urdhëroi një “operacion ushtarak” në Ukrainë, në orën 5:55 të mëngjesit të 24 shkurtit, 2022.

  Disa minuta më vonë pasuan granatimet e para, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  Për këto sulme kanë reaguar edhe figura të njohura të ekranit shqiptar, të cilët janë solidarizuar me popullin ukrainas.

  “Zemra ime është me njerëzit në Ukrainë”, shkruan mes tjerash modelja Emina Çunmulaj.

  Derisa në anën tjetër të shumtë kanë qenë ata që kanë shkruar se lutjet e tyre në këtë ditë janë për popullin ukrainas.

  “Lutjet tona janë me njerëzit në Ukrainë, duke shpresuar që të jenë sa më të mbrojtur”, shkruan modelja nga Shqipëria.

  Kujtojmë se tanimë ka nisur takimi i liderëve të G7 për të diskutuar rreth sulmit që Rusia i bëri mëngjesin e sotëm Ukrainës./Reporteri.net/


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555