TË FUNDIT:

  Xherdan Shaqiri ia ‘terron’ Spanjës

  ScanerPressJuly 2, 2021
  1

  Sulmuesi me prejardhje nga Kosova që luan për kombëtaren e Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka shënuar në ndeshjen kundër Spanjes, shkruan Gazeta Metro.

  Ai ka shënuar në minutën e 67’të kur po i duhej më së shumti Zvicrës goli i barazimit dhe i shpresës për t’u kualifikuar tutje.

  Ka edhe 20 minuta lojë të kohës së rregullt deri në fund të sfidës Zvicër – Spanjë.

  Golin e parë për Spanjën e shënoi Jordi Alba në minutën e 8’të të ndeshjes pas një devijimi në mbrojtjen e Zvicrës. /gazetametro.net

  Shaqiri goal draws Switzerland level with Spain pic.twitter.com/JIbNBBGBaV

  — FUT Yams (@YamsFootball) July 2, 2021


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555