TË FUNDIT:

  Familja e Cimës dalin me njoftim rreth të pames për aktorin

  ScanerPressMarch 27, 2021
  1

  Familja e aktorit Rasim Thaçi-Cima, ka njoftuar se përshkak të rrezikut nga pandemia kanë  vendosur që të mos mbajnë të pamet në shtëpi, raporton Gazeta Express.

  Përmes një postimi në faqen zyrtare të aktorit në Facebook, familja e aktorit të ndjerë njoftojnë poashtu se homazhet tek Teatri Kombëtar vazhdojnë deri të hënën.

  “Te nderuar miq, Me qenë se sot në homazhet e organizuara tek Teatri Kombëtar (nga Kryeministri dhe Ministria e Kulturës ) – kishte pjesmarrje masive – dhe edhe pjesmarrje edhe më masive në varrimin e Rasim Thaqit CIMËS – dhe, pas parasysh rreziqet nga pandemia e Covid19 – kemi vendos qe të mos mbajmë tē pame më tutje në shtëpi.Në anën tjeter, homazhet e organizuara nga Ministria e Kultures, përfshirë Librin e Zise tek Teatri Kombëtarë i Kosovës, vazhdojnë deri të Hënën. Me respekt familja e Rasim Thaqit”, thuhet në njoftim.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555