TË FUNDIT:

  Bekë Berisha i AAK-së e thotë hapur: Duhet të rrëzohet qeveria Hoti

  ScanerPressSeptember 8, 2020
  1

  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot do të mbledh kryesin e ngushtë të partisë.

  Këtë e ka konfirmuar vet lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj, mbrëmë në TV Dukagjini, ndërsa ka shprehur hapur pakënaqësinë me mënyrën si po dialogon kryeministri Avdullah Hoti me Serbinë.

  Para mbajtjes së këtij takimi, deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka thënë se personalisht ai është të mos vazhdohet koalicioni me LDK-në, shkruan Reporteri.net.

  “Sa më përket mua, pas gabimeve e lëshimeve që janë bërë, nga mos përfshirja në negociata ne që jemi në koalicion, nuk ish dasht me vazhdu më”, ka thënë ai.

  Por Berisha tha se nuk e di nëse takimi i partisë është thirrur për të disktuuar për problemet në koalicionin qeverisës. /Reporteri.net/.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555