TË FUNDIT:

  Shaqir Totaj: Nga “shpresa e qytetit” edhe pse fiktive, VV janë shëndrruar ne turpin e qytetit të bukur të Prizrenit.

  ScanerPressJune 21, 2020
  lll

  Kryetari i Degës së PDK-së Shaqir Totaj ka reaguar për shtimin e numrit të të prekurve me COVID 19, në Komunën e Prizrenit. Zhvillimet e fundi tai i quan paradoks.

  Reagimi i plotë:

  Ne komunën e Prizrenit:

  – Drejtor të Shëndetësisë nuk ka !

  – Koordinatori për menaxhimin e Covid 19

  është zhdukur pothuajse !

  – Visar Shehu, ne vend se të ndëshkohet

  për mungesë performances, po

  avancohet !

  – Myta në pritje të instrukcioneve nga

  lidershipi i VV është shëndrruar ne

  vërojtues pasiv !

  Qytetarët e Prizrenit të zhgënjyer kujtojnë premtimet megallomane për rikthimin e shpresës, tani më përfundimisht të humbur, nga po ata të cilët gënjyen se do ta kthejnë !

  Pasojë e kesaj menyre te (mos) funkcionimit është:

  – rishtazi kemi dy teknik medicinal te

  infektuar me covid 19

  – personat të cilët kishin kontaktuar me të

  infektuarit automatikisht do të duhej te

  testohen por që nuk ka ndodh !

  – nuk ka masa per izolim te stafit me të cilët

  të infektuarit kan punuar !

  Ndodh edhe ky paradoks, nga të dyshuarit që kishin pasur kontakt me të infektuarit kërkohet “Të Bëjnë Kërkesë Për Tu Testuar” !

  Nga “shpresa e qytetit” edhe pse fiktive, VV janë shëndrruar ne turpin e qytetit të bukur të Prizrenit.

  Injoranca nuk paska kufij !!!


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555