TË FUNDIT:

  Ky vend evropian nuk e shënoi asnjë rast të ri të virusit në 24 orët e fundit

  ScanerPressMay 9, 2020
  2

   

  Sipas të dhënave qeveritare, Sllovakia nuk e ka shënuar asnjë rast të ri të koronavirusit në 24 orët e kaluara, për herë të parë nga 10 marsi.

  Shteti me 5.5 milionë banorë, i shtrirë në Evropën Qendrore, ka shënuar më pak infektime dhe vdekje se shtetet fqinje, me vetëm 1,455 të infektuar dhe 26 të vdekur.

  Të mërkurën, qeveria vendosi për rihapjen e të gjitha dyqaneve, hoteleve, muzeve dhe pikave turistike si dhe e lejoi mbajtjen e dasmavev dhe shërbimeve fetare me një numër të kufizuar të pjesëmarrësve.

  Megjithatë, shkollat vazhdojnë të jenë të mbyllura dhe udhëtimi ndërkombëtar nuk është i mundshëm, shkruan “The Guardian”, transmeton Gazeta Express.

  Njerëzit që kthehen nga vendet e hujaja janë të detyruar të vendosen për 14 ditë në karantinë në qendrat e menaxhuara nga shteti.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555