TË FUNDIT:

  Kanguri e sulmon keq djaloshin 5-vjeçar që po e mbronte motrën e vogël

  ScanerPressMay 5, 2020
  xh

  Një djalë 5-vjeçar nga Australia ka pësuar gërvishtje të mëdha dhe traumë pasi e mbrojti motrën e vogël nga sulmi i një kanguri.

  Motra e tij 3-vjeçare, Georgia, kishte dalë jashtë për të luajtur me vëllanë, por pa dashje i kishte frikësuar disa kangurë. Megjithatë, njëri prej tufës së kangurëve nuk kishte ikur. Kafsha e lartë 1.5 metra kishte filluar t’i sulmojë fëmijët, tha nëna e tyre, Holly Madden.

  Djali me emrin Cooper në mënyrë instinktive kishte filluar të luftonte me kangurin dhe i kishte kërkuar motrës që të ikte, shkruan “Metro UK”, transmeton Gazeta Express.

  “Ai ishte shumë trim. Vraponte dhe bërtiste që motra të ikte”, tha nëna e djalit, e cila ndodhej rreth 25 metra larg tyre.

  Ajo tha se e ka parë kangurin duke e rrëzuar djalin në tokë dhe duke i kërcyer mbi kokë. “Cooper-i u përpoq të ngrihej, por unë i thashë që të qëndronte i shtrirë, sepse kanguri e rrëzoi përsëri”, tha zonja Madden.

  “U frikësova shumë, e mora një shkop të kriketit dhe fillova të vrapoj duke u munduar ta frikësoj kangurin”, shtoi ajo.

  Kafsha agresive më në fund kishte ikur, por e la djaloshin me gërvishtje të thella në krahë, kokë dhe shpinë.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555