TË FUNDIT:

  Cakaj: Serbia ka kryer krime në Kosovë

  ScanerPressApril 28, 2020
  auto_gent_cakaj1587743331-696x522-1-730x440

  Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, tha se është me rëndësi thelbësore që drejtësia për krimet e kryera nga Serbia në Kosovë të shkoj në vendin e vet.

  “Serbia ka kryer krime ne Kosovë, është përgjegjëse për të gjitha mizoritë qe kanë ndodhur, jo vetëm në luftën e fundit, por historikisht në periudha me të gjata kohore. Serbia për këtë duhet të mbajë përgjegjësi, që nënkupton që drejtësia duhet të shkojë deri në fund”.

  Cakaj shtoi se ai prej se ka marrë detyrën është angazhuar për Kosovën në dy drejtime.

  “Që kur kam marrë detyrën, kemi bërë një punë të konsiderueshme po ashtu në koordinim me institucionet e Kosovës në dy drejtime kryesore. E para ka qenë agazhimi për forcimin e pozicionit ndërkombëtar të Kosovës, e dyta ka qenë denoncimi i krimeve të luftës në Kosovë”, raporton Report Tv. /Insajderi.com

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555