TË FUNDIT:

  Kurti anulon konferencën për media, nga kryeministria tregojnë arsyen

  ScanerPressApril 26, 2020
  kurti-1-600x360 (1)

  Është anuluar konferenca e cila ishte paraparë të mbahej në ora 17:00 nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja e MEPTINIS, Rozeta Hajdari.

  “Arsyeja e anulimit të saj është moti i papërshtatshëm, i cili e pamundëson mbajtjen e kësaj konference për media në ambient të hapur, sikurse edhe ka qenë praktika kohëve të fundit”.

  ” Në të njëjtën kohë, bazuar në këshillat e ekspertëve shëndetësorë dhe në përputhje me masat që Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë me qëllim parandalimin e përhapjes së pandemisë COVID-19, ne kemi vendosur që të shmangim organizimin e konferencave për medie në hapësira të mbyllura”, thuhet në njoftimin e zyrës së Kryeministrit


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555