TË FUNDIT:

  Ndajeni limonin në 3 pjesë dhe hidhini siper ujë të ngrohtë : Kjo eshte receta qe Kinezet nxorren kunder koronavirusit

  ScanerPressApril 18, 2020
  Screenshot_529-1024x585

  Në internet qarkullon një lajm, i cili thuhet se mbështetet në mesazhin e një studiuese kineze, Shenme Minzi.

  Ajo thotë se koronavirusi herët a vonë do të mbërrijë në çdo vend të botës, e nuk ka dyshim se disa prej tyre mund të mos i ketë mjetet e duhura për ta frenuar. Ndaj këshillon përdorimin sa më shumë të vitaminës C natyrale për forcimin e sistemit imunitar.

  Minzi thotë se nuk ka vend për shqetësim, sepse është një vi. rus që mund të largohet, edhe pse për atë aktualisht nuk ka vaksina e trajtime specifike, ndërsa mu. tacionet gjen. etike që ka pësuar, e bëjnë aq të rrezi. kshëm sa të mos nënvlerësohet.

  Ajo citon një farë profesor Chen Horin, CEO i spitalit usht. arak të Pekinit të deklarojë se një masë e mirë që mund të merret kundër vir. usit të ri është uji I nxehtë me limon.

  Limoni ndahet në tre pjesë e vendoset në një tas, i hidhet sipër ujë i nxehtë dhe duhet pirë çdo ditë.

  Ky lajm megjithatë nuk ka bindur shumë njerëz, që kanë kërkuar por nuk kanë arritur të verifikojnë emrat e përmendur, e as vërtetësinë e pretendimeve mbi “mrekullinë” e ujit të nxehtë me limon. Me shumë gjasë pra, mund të bëhet fjalë për një “lajm jo shum i sakt”


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555