TË FUNDIT:

  Britani, 888 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 — 15.464 gjithsej

  ScanerPressApril 18, 2020
  bb-600x360

  Britania e Madhe njoftoi sot 888 vdekje në spitalet e  pacientëve të prekur nga koronavirusi i ri, i cili e çon në 15 464 numrin e përgjithshëm të viktimave të kësaj sëmundjeje në ishull.

  Kjo shifër është më e lartë nga 847 vdekjet e njoftuara dje nga Ministria e Shëndetësisë.

  ”Numri i personave që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus arriti në një total prej 114 217, një rritje prej 5 526 krahasuar me një ditë më parë”, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

  Shifrat e lëshuara çdo ditë nga autoritetet shëndetësore përfshijnë vetëm vdekjet në spital të pacientëve, një metodë e kritikuar për mosmarrjen parasysh të vdekjeve në shtëpitë e kujdesit për të moshuarit.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555