TË FUNDIT:

  Limani për veprimet e fundit të Kurtit: Kryeministri ose është nervoz ose ka ndonjë plan që ne nuk e dimë

  ScanerPressMarch 30, 2020
  Untitled-6-600x360

  Analisti Mufail Limani i ftuar në Pressing në T7 ka folur rreth veprimeve të fundit të keyeministrit Albin Kurti pasi qeveria e tij u shkarkua me 82 vota në Kuvendin e Kosovës.

  Limani nuk arsyeton shkarkimet e fundit të kryeministrit, përfshirë shkarkimin e njëzëvendësministri ditën e sotme.

  “Kurti ose është nervoz ose ka ndonjë plan që ne nuk e dimë”, tha Limani.

  Ai mendon se në rrethanat aktuale në të cilat ndodhet Kosova, është e pamundur shkuarja në zgjedhje

  Zgjedhje të reja po kërkon vetëm Vetëvendosje, e cila fitoi zgjedhjet e kaluara më 6 tetor.

  “Është jashtë arsyes dhe Kushtetutës të thirren njerëzit në zgjedhje në një kohë pandemie të shpallur nga OBSH”, theksoi ai.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555