TË FUNDIT:

  12 rastet e reja me Covid-19 janë nga 5 komuna të ndryshme në Kosovë

  ScanerPressMarch 30, 2020
  ikshpk-600x360

  IKSHPK ka konfirmuar se sot edhe 12 persona në Kosovë janë testuar pozitivë me virusin Covid-19. Numri total i të prekurve tani ka shkuar në 106, ndërsa një person deri më tani ka ndërruar jetë pasi është prekur nga virusi.

  12 personat që kanë rezultuar të prekur me Covid-19 të hënën vijnë nga pesë komuna të ndryshme në Kosovë. Të gjitha janë raste kontakti.

  5 janë me vendbanim në Malishevë. 3 me vendbanim në Fushë Kosovë, 2 me vendbanim në Prishtinë, 1 me vendbanim në Mitrovicë dhe 1 në Kamenicë.

  Malisheva po vazhdon të jetë komuna me më së shumti të prekur, ndërkohë që në kryeqytet rastet po rriten dita-ditës.

  IKSHPK bën thirrje që të respektohen rekomandimet për mbajttje të distancës dhe për qëndrim në shtëpi.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555