TË FUNDIT:

  Edhe tri raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

  ScanerPressMarch 29, 2020
  Test-de-Coronavirus-780x439

  Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar se janë edhe tri raste të reja me coronavirus në vendin tonë.

  Kështu tani numri ka shkuar në 94 numri i të prekurve me Covid-19.

  Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes një njoftimi për media.

  “Sot më 29.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 45 mostra të marra nga rastet në terren dhe nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive. Nga mostrat e marra për testim në virusin SARS-CoV-2, tre prej tyre kanë rezultuar pozitive”.

  Sipas njoftimit, rastet pozitive janë raste kontakti, dy prej të cilave me vendbanim në Prishtinë dhe një me vendbanim në fshatin Kijevë-Malishevë.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555