TË FUNDIT:

  Rekordi i ri i të vdekurve në Itali

  ScanerPressMarch 27, 2020
  4

  Për 24 orë 969 njerëz vdesin nga coronavirusi në Itali, duke çuar numrin e përgjithshëm në 9134

  Në Itali, gjithsej 9134 njerëz vdiqën nga coronavirusi. Në 24 orët e fundit, 969 njerëz kanë vdekur dhe 5909 raste të reja janë raportuar.

  Ky është numri më i lartë i vdekjeve në një ditë të vetme, njoftoi në një konferencë për shtyp Mbrojtja Civile në Romë, transmeton Telegrafi.

  Kujtojmë, 712 njerëz vdiqën dje në 24 orët e fundit.

  10.950 njerëz u shtruan në spital pasi u infektuan me coronavirus. 3732 persona janë në një kujdes intensiv në spital

  Veçanërisht e vështirë është situata në Lombardi, në të cilën 541 njerëz kanë vdekur në 24 orët e fundit.

  Të mërkurën, 683 njerëz vdiqën në Itali, 743 të martën, 602 të hënën, 650 të dielën dhe 793 të shtunën, numri më i lartë që nga shpërthimi në 21 shkurt. /Telegrafi/

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555