TË FUNDIT:

  Bill dhe Hillary Clinton ua dërgojnë 400 pica spitaleve të Nju Jorkut, 20 copa i porosisin te një shqiptar

  ScanerPressMarch 27, 2020
  3

  Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton kanë dhuruar mbi 400 pica punëtorëve shëndetësorë në spitalet e Neë York-ut. Bill dhe Hilary Cliton zgjodhën njërën nga piceritë me pronar shqiptar për të porositur disa nga picat e dhuruara.

  Abi Krasniqi, menaxher i picerisë “Mr. Nick’s Brick Oven Pizza” në Neë York ka thënë se restauranti I tij ka shpërndarë rreth 20 pica në spitalin Phelps Memorial.

  “Gjesti ishte me të vërtetë përkrahje për punëtorët shëndetësorë, por i ndihmoi edhe biznesit tonë po ashtu. Kjo tregoi që Bill dhe Hillary kujdesen për njerëzit dhe shtetin e tyre”

  Bill dhe Hilary Clinton në dhuratat e tyre bashkëngjitën edhe një shënim.

  “Faleminderit që po mbroni komunitetet tona. Nga Bill dhe Hillary Clinton”, shkruan CNN, transmeton Gazeta Express.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555