TË FUNDIT:

  Vdes nga koronavirusi diplomati britanik në Budapest

  ScanerPressMarch 25, 2020
  4

  Një diplomat i lartë britanik ka vdekur pas kontraktimit të koronavirusit.

  Steven Dick, nënkryetar i misionit në ambasadën britanike në Budapest, ndërroi jetë të martën pasi testoi pozitivisht për sëmundjen COVID-19, njofton Klan Kosova.

  Zyra e Jashtme tha se stafi ishte “thellësisht i trishtuar” nga vdekja e 37 vjeçarit nga koronavirusi, dhe prindërit e tij thanë se ai kishte qenë “shumë i lumtur që përfaqësonte vendin tonë jashtë shtetit”.

  Në një deklaratë, Steven dhe Carol Dick thanë se “Stiven ishte një djalë, nip dhe stërnip shumë i dashur’’.

  “Ai ishte i sjellshëm, qesharak dhe bujar’’.

  ‘’Jemi të shkatërruar nga humbja e tij dhe të kërkojmë intimitet në këtë kohë tragjike.”

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555