TË FUNDIT:

  LDK: Kurti nuk reflektoi, e dorëzuam mocionin e mosbesimit

  ScanerPressMarch 20, 2020
  2

  Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, paraditen e së premtes i kishte vendosur tre kushte Albin Kurtit për të evtiuar mocionin për rrëzimin e Qeverisë.

  Mustafa kishte kërkuar heqje të menjëhershme të taksës, kthimin në punë të Agim Veliut dhe kërkimfalje për LDK’në.

  E meqenëse Kurti nuk e ka bërë asnjërën, partia që drejton Isa Mustafa ka vendosur që ta dorëzojë mocionin për rrëzimin e Qeverisë.

  Një gjë të tillë e kanë konfirmuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, duke thënë se në mungesë të reflektimit të Kurtit, kanë vendosur të ecin përpara për rrëzimin e qeverisë.

  Kërkesa për Mocionin e rëzimit të qeverisë e kanë nënshkruar gjithsejtë 46 deputetë.

  “Përkundër vendimit të Kryesisë së LDK-së, kryetari Mustafa i ka dhënë një mundësi shtesë Kryeministrit Kurti që të reflektojë sot në heqjen e plotë dhe pa kushte të tarifës si dhe ta kthejë në detyrë ministrin Veliu, me kërkim falje për veprimin e ulët ndaj tij. Por, Kryeministri nuk reflektoi. Prandaj, sot në fund të orarit të punës, LDK ka dorëzuar kërkesën për mocion të mosbesimit me 46 nënshkrime”, thuhet në njoftimin e LDK’së./Express/

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555