TË FUNDIT:

  Çka po ndodh kështu në Itali, mbi 3600 të infektuar me koronavirus brenda 24 orëve

  ScanerPressMarch 17, 2020
  2

  Italia është vendi më i prekur në Evropë dhe vendi i dytë më i prekur pas Kinës me virusin COVID19.

  Sipas të dhënave zyrtare të përditësuara para disa minutash, vetëm gjatë 24 orëve të fundit numri i të infektuarve është rritur për 3626, shkruan lajmi.net.

  Numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID19 ka shkuar në 31,506, ndërsa 2503 prej tyre kanë vdekur.

  Pacientë të shëruar janë 2941, ndërsa prej të infektuarve, 2060 janë në terapi intensive.

  Në Kosovë numri i të infektuarve me koronavirus është 17


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555