TË FUNDIT:

  Gashi: Nuk ka nevojë të shpallet reciprociteti, thjesht institucionet duhet të veprojnë

  ScanerPressMarch 5, 2020
  2

  Arben Gashi, deputet i LDK’së sonte në Rubikon ka thënë se nuk është nevoja që reciprociteti të shpallet si i tillë, por institucionet e Kosovës të veprojnë me punën e tyre, transmeton Periskopi.

  ‘’ Kemi këndvështrime të ndryshme për taksën, ndërsa për reciprocitetin e shohim si instrument ligjor, e jo politik. Nuk ka nevojë të shpallet reciprociteti, thjesht isntitucionet duhet të veprojnë. Nuk dëshirojë me pa Kosovën kur partneri jonë strategjik mund të  vendos sanksione ndaj neve’’

  ‘’Nuk përjashtohet mundësia që të ketë edhe masa sanksione ndaj Kosovës. Ka zëra në gjitha institucionet e Kosovës, edhe në LDK. Pse duhet të tregojmë kryenecesi për një cështje që vetëm duhet të shëndërrohet në fakt’’, ka shtuar Gashi.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555