TË FUNDIT:

  A janë të kënaqur amerikanët me jetën e tyre, publikohen sondazhet.

  ScanerPressFebruary 7, 2020
  A janë të kënaqur amerikanët me jetën e tyre – Publikohen sondazhet

  Mund të ketë qenë një vit i vështirë për Donald Trumpin, i cili u përball me akuza në Senat, mes luftërave tregtare dhe kërcënimit të konfliktit ushtarak në Lindjen e Mesme, por amerikanët mendojnë se janë më mirë se kurrë më parë.

  Nëntë nga dhjetë qytetarë amerikanë janë të kënaqur ose shumë të kënaqur me jetën e tyre, sipas një sondazhi të Gallup, një rekord që nga fillimi i më shumë se 40 viteve më parë.

  Besimi amerikan në ekonomi gjithashtu u rrit pas viteve të rritjes ekonomike dhe punësimit në rritje

   

   

  Ky sondazh vjen pasi presidenti Donald Trump fillon përpjekjen e tij për rizgjedhje, për të siguruar katër vite të tjera në Shtëpinë e Bardhë pas mbikëqyrjes së rritjes ekonomike dhe regjistrimit të punësimit, transmeton Telegrafi.

  Ata që votuan Republikanët, paguhen më shumë se 100 mijë dollarë ose janë martuar, ka shumë të ngjarë të jenë të kënaqur ose shumë të kënaqur.

   

  Qytetarët më pak të kënaqur ishin ata që nuk janë martuar, Demokratë ose me më pak se 40 mijë dollarë, zbuloi sondazhi.

   

  Rezultatet u përpiluan pasi sondazhi pyeti më shumë se një mijë njerëz midis 2 dhe 15 janar përmes telefonit.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555