TË FUNDIT:

  Mënyrë e pabesueshme se si piloti shpëtoi 89 persona

  ScanerPressMay 13, 2019
  48706405_303

  Një pilot i “Myanmar National Airlines” ka arritur që në mënyrë heroike të shpëtoi 89 pasagjer dhe anëtar të ekuipazhit, duke arritur që ta ul aeroplanin e tij pa ndonjë rrotë të përparme pasi pajisja ulëse e avionit nuk arriti t’i vendos.

  Shumë persona e lavdëruan pilotin, pasi që para se të nisej kishte larguar disa litra naftë nga aeroplani për ta bërë më të lehtë pajisjen.

  Përveç që nuk pati viktima, asnjë person nuk mbeti i lënduar. Të gjitha fluturimet u anuluan atë ditë për shkak të incidentit./Indeksonline


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555