TË FUNDIT:

  Mesazhi i Kryeparlamentarit Kadri Veseli për Samitin e Berlinit

  ScanerPressApril 28, 2019
  Kadri-Veseli

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së Kadri Veseli ka lëshuar një mesazh për Samitin e Berlinit, një ditë para mbajtjes së tij.

  Lideri i koalicionit qeverisës në Kosovë ka shkruar në faqen e tij në Facebook se Ashtu sikur Berlini është kërthiza e Europës, edhe Kosova është kërthiza e Ballkanit.

  Ai ka thënë se që të ruhen edhe njëra edhe tjetra duhet të mos jenë të ndara, por të bashkuara.

  “Berlini është kërthiza e Europës. Kosova është kërthiza e Ballkanit. Që të ruhen edhe njëra edhe tjetra duhet të mos jenë të ndara, por të bashkuara. Njëra nuk mbrohet duke e dëmtuar tjetrën, por vetëm duke e respektuar, kuptuar, ndihmuar dhe mbrojtur!”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555