TË FUNDIT:

  Adrit Krasniqi: Shkarkimi i Drejtorit të Kulturës është i pashmangshëm

  ScanerPressApril 28, 2019
  Kafe-turke-800x445-c

  Adrit Krasniqi, kryetari i RDK-së në Prizren kërkon shkarkimin  e Drejtorit të Kulturës në Prizren.

  Krasniqi përmes një shkrimi në llogarin e tij në facebook, ka reaguar ndaj aktivitetit të organizuar në Prizren, ku Gjuha Shqipe është vendosur si gjuhë e dytë.

  “Drejtoria e Kulturës Rinisë dhe Sportit në Prizren me aktivitetin e sotëm e dëshmuan qartë se sa e pa rëndësishme është Gjuha Shqipe ne qytetin e LIDHJES SHQIPTARE”, ka shkruar Krasniqi

  Krasniqi shton se “Shkarkimi i Drejtorit të Kulturës është i pashmangshëm”

  Këto po dalin të jenë ndryshimet e “Premtuara nga Partitë në Pushtet”, ka shtuar ai.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555