TË FUNDIT:

  Edhe studentët i bashkohen protestës për dorëheqjen e Vuçiqit

  ScanerPressFebruary 9, 2019
  a69e2409-2d64-4364-89b6-48254ad2bcf5_large

  Për të dhjetën të shtunë me radhë në Beograd u zhvillua protesta e qytetarëve dhe opozitës me moton “1 nga 5 milionë”.

  Këtë herë, sipas medieve serbe, protestuesve u janë bashkuar edhe studentët e Beogradit. Kjo është java e tretë qëkur protestuesit kanë artikuluar një kërkesë të tyre kryesore – dorëheqjen e presidentit serb, Aleksandar Vuciq.

  Protestat u mbajtën me moton “Një nga pesë milionët”, e cila është nxitur nga deklarimet e presidentit serb vitin e kaluar, i cili kishte thënë se nuk do të përkulet ndaj asnjë kërkese edhe nëse kundër tij dalin pesë milionë persona.

  Protestuesit po e akuzojnë Vuçicin për shkeljen e lirive demokratike, shtypjen e kundërshtarëve politikë dhe kontrollimin e medieve. Megjithatë, ai i ka mohuar të gjitha këto akuza.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555