TË FUNDIT:

  Policia në Prizren banorëve të Hasit, mos u shqetësoni nga hajnat

  ScanerPressOctober 29, 2018
  8441-960x600

  Zyrtari për informim PK-së, Vesel Gashi tha se Hasi është vendi më i qetë në Prizren.

  “Përkundër disa rasteve, Hasi mbetet regjioni më i qetë në Prizren”, tha Gashi për TV Prizren.

  Sipas tij, policia po angazhohet në sigurinë e qytetarëve.

  Shqetësimi i banorëve të Hasit është ngritur edhe në Kuvendin e Prizrenit.

  Shefi i Grupit të kuvendarëve të LDK-së Haziz Hodaj,ka kërkuar ndihmë nga kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.

  “Kërkoj nga kryetari i Komunës që të thrras një mbledhje të Komitetit për Siguri për të diskutuar rreth këtij fenomeni”, tha Hodaj.

  Sipas tij, banorët e fshatrave të Prizrenit, janë të terrorizuar nga hajna


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555