TË FUNDIT:

  Portal, produkti më i ri i Facebook’ut

  ScanerPressOctober 15, 2018

  Facebook ka krijuar një pajisje të re, posaçërisht për video-thirrje. Quhet Portal.

  Pajisja është në thelb një asistent virtual, që përfshin disa karakteristika unike.

  Midis tyre është një sistem zbulimi i përdoruesit, i cili do të zmadhojë fytyrën e një personi ose do ta ndjekë atë kur të lëvizë nëpër dhomë.

  Ideja që qëndron prapa pajisjes është të bësh biseda me video sikur të jesh në një dhomë me bashkëbiseduesin.

  Kjo është një lëvizje e guximshme për një kompani që së fundmi u përball me skandalin e keqpërdorimit të të dhënave të përdoruesve dhe një sulm masiv që mund të ketë prekur 50 milionë përdorues.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555