TË FUNDIT:

  Thaçi flet nga Ujmani: Falenderoj serbët që më qerosën për kafe

  ScanerPressSeptember 29, 2018

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë një intervistë për media nga liqeni i Ujmanit, atje ku ndodhët.

  Ai ka thënë se ka shkuar atje për të vizituar liqenin e Ujmanit, dhe se është emocionuar teje mase.

  Thaçi ka thënë se Kosova është një dhe do të mbetet unike.

  “Vendosa të bëjë një xhiro lundrimi në liqenin e Ujmanin. Ishin emocione të veçante. Ishte një shëtitje, që i kalova disa orë lundrimi. Në këtë aset të fuqishëm energjetik të Kosovës dhe mrekulli natyrore të Kosovës. Më priten shumë mirë, me qiten kafe. Jo si president – qytetar por si qytetar”, ka thënë presidenti Thaçi.

  Ai ka falënderuar qytetarët serb, për të cilët ka thënë se ka pirë bashke me ta kafe.

  “Dëshiroj t’i falënderoj serbët që më qerosën për kafe. Ne punojmë për një Kosovë të perspektivës atlantike, dhe ritheksoj që të pijë kafe edhe me serbët e këtij lokaliteti, unë bëra me ta një bisedë miqësore”, ka thënë ai.

  /Insajderi.com


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555