TË FUNDIT:

  Artistë ndërkombëtarë do të marrin pjesë në Koloninë e Artit në Therandë

  ScanerPressSeptember 26, 2018

  Artistë nga 11 shtete të ndryshme të Botës po marrin pjesë në Koloninë Ndërkombëtare të Artit në Therandë, që organizohet në kuadër të festivalit “Festari”.

  Kolonia po mbahet në Qendrën e Rinisë, por mund të lëvizë edhe në pikat turistike të komunës së Therandës (Suharekës), ndërsa nuk do të mungojnë edhe vizitat e artistëve pjesëmarrës në pika turistike si në Prizren, Prishtinë, etj.

  Ky aktivitet, sipas  Refki Gollopeni zëdhënës i “Festarit”, do të mbyllet më  29 shtator 2018, me ç’rast edhe do të hapet ekspozita  me veprat artistike të krijuara nga artistët gjatë kolonisë.

  “Qëllimi i këtij aktiviteti artistik  është afirmimi i kulturës kosovare në arenën ndërkombëtare dhe zhvillimi i turizmit kulturor”, ka thënë artisti Gollopeni, për Kallxo.com.

   


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555