TË FUNDIT:
  d.jpg

  ScanerPressJune 3, 20201420

  Reperi i njohur Stresi ka përfunduar sërish në komisariat. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim për dhunë nga reperi Matolale. Sipas akuzave Stresi e ka dhunuar para tre ditësh reperin e ri, së bashku me një shokun e tij.

  Por sipas Arkimed Lushes, këto janë denoncime fantazmë, ndërsa shpërtheu në fyerje ndaj Matolales duke thënë se nuk e njeh fare.

  Stresi tregoi se pasi u mor në pyetje është lënë i lirë së bashku me anëtarët e tjerë të grupit të tij.

  “Sa dola nga komisariati. Po presim çunat e tjerë. Na erdhën na morën dhe na verifikuan siç i ka shteti rregullat. Paskan bërë denoncime për ne, me bë denoncim fantazëm nuk kam parë. Nuk e ka fajin as komisariati por e kanë fajin njerëzit. Nuk ka faj shteti.

  Është rrahur një m*rq*r, një reper Matolale para dy netësh, e kanë rrah me një shokun e vet dhe tani vijnë tek shtëpia dhe më kapin mua. I rreh mileti dhe më kapin mua. Imagjinoni çfarë ndodh. I paskan rrahur para dy netësh. Nuk i njoh fare, 12 vjet nuk i kam dëgjuar. I kanë rrahur dhe I kanë bërë m*t dhe vinë tek lagjia e Arkimedit. Se rrihen varik**t rrugëve duhet të vijnë tek shtëpia ime të më çojnë në komisariat, të më denoncojnë kot dhe të më nxjerrin.

  Jo nuk ke qenë ti por “bad boys”, “bad boys” janë e gjithë Shqipëria. Nuk jemi vetëm ne. Më denoncojnë mua kot. Q*a motrën me çfarë kategorie më kanë ngatërruar mua, duhet të lë muzikën. Turp i Zotit. Rrihen kot rrugëve dhe thonë banda e Stresit, ne jemi bandë shokësh, jo bandë e rrezikshme.

  Shumë mirë komisariti nr.4 na mori për sqarim, erdhëm. I kanë rrahur thonë, njëri qenka në spital, tjetrin nuk e kanë rrahur siç duhet. Nuk marr përgjegjësi për gjithë Shqipërinë. Është në shprehje: “Ai që të rreh, të don”,”– u shpreh Stresi në një video të publikuar.

  Ndërsa në një postim tjetër në Instagram shkroi: “O k*ë rri mirë se kam fakte duke sharë shokët e tu vari k*s/ prishesh 6 muaj, i shanë dhe tani iu thua shokë. Pfff s’di çfarë merrem me ju por s’ka problem, të kanë rrahur minorenat bad boys. Të kishim ardhur ne të kishim q në b***ë.”

  Stresi u arrestua gjithashtu pak ditë më parë pasi mori pjesë në protestën e artistëve për shembjen e Teatrit Kombëtar.

  Reperi pas procedimit penal reagoi me anë të një postimi në rrjetet sociale ku shkroi se nuk durohet jeta pa liri.

  Ai publikoi një foto me babain e tij duke mbajtur dy gishtat lart, që personifikojnë demokracinë.

  “Daja, babi  #freedom#sdurohet#jeta#Pa#Liri#️ Na Njeh Me Gishta I Ngusht O Rrethi s’em ka lodh jeta ca mka lodh shteti 🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿,”- shkroi ai në përshkrimin e fotos.

  /Panoramaplus.al

  matolale-Noyzi

  Matolale


  t-1.jpg

  ScanerPressJune 2, 2020510

  Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur kanë qenë mbipeshë, mirëpo me punë dhe vullnet dhe duke ndjekur dietat të ndryshme kanë arritur që të perfeksionojnë linjat e tyre trupore.

  Më poshtë janë 12 personazhet VIP që kanë arritur të humbasin mjaftueshëm kilogramë dhe të ndryshojnë drastikisht pamje, historitë e të cilëve mund të bëhen frymëzim për ju.

  Erik Fullani – Dikur, djali i ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Adrian Fullani, Erik ka peshuar plot 178 kilogramë. Eriku brenda një periudhe disa mujore arriti që të humbiste 88 kilogramë dhe të transformohej tërësisht. I ftuar në intervista të ndryshme, Eriku tregoi se e arriti peshën 90 kilogramë nëpërmjet një diete.

  “Nuk kisha vendosur të dobësohesha, por nisi si me shaka si një lojë në shtëpi. Ata më thanë se nëse doja t’i bëja të lumtur, duhej të dobësohesha. Kështu fillova dietën. E gjithë pesha ime ishte shkak i kequshqyerjes. Për këtë hoqa dorë nga ato dhe mamaja më gatuante në shtëpi.”, ka treguar Eriku.

  Sara Hoxha pësoi ndryshimin e jashtëzakonshëm në trup brenda një viti. Ajo arriti të humbiste një numër të madh kilogramësh pas një ndërhyrjeje nëpërmjet së cilës zvogeloi stomakun. Sara është pyetur pak kohë më parë për këtë fakt dhe është shprehur se pavarësisht se ajo duket shumë më mirë pas kësaj, nuk do t’ia rekomandonte askujt këtë gjë.

  Rudina Dembacaj – Aktorja dhe moderatorja e njohur Rudina Dembacaj pak muaj më parë mori vëmendjen e të gjitha mediave teksa rrëfeu e ftuar në një emision se dikur ka qenë 89 kilogramë, mirëpo nëpërmjet dietës ajo arriti që të humbiste plot 35 kg dhe të transformohej tërësisht.

  “Kur isha studente në Shkodër, peshoja 89 kile. Shoqet më thoshin që duhej të dobësohesha, motra po ashtu. Nuk u konsultova me dietologë, u kujdesa për veten time. Fillova të lexoja për karbohidratet dhe proteinat, sepse bëhesh vetë doktor i vetes. Mua më pëlqente dhe alkooli atëherë. Ulesha me xhaxhain dhe pija raki”. Për dy muaj nuk i kisha thënë askujt se po mbaj dietë. Këtë gjë ia besova vetes dhe rashë 35 kile për tre vite. Njerëzit surprizoheshin. Kishte njerëz që u vinte dhe keq për mua”, ka treguar ajo në intervistat e saj.

  Anxhela Peristeri – Prej muajsh këngëtarja Anxhela Peristeri ka vendosur që të bie në peshë. Ajo nëpërmjet postimeve të ndryshme në Instagram, por edhe në dalje të ndryshme ka treguar se ka filluar të frekuentojë palestrën rregullisht dhe ka humbur më shumë se 12 kilogramë. E ftuar në emisionin ‘Rudina’ disa kohë më parë ajo ka rrëfyer se kur bën palestër ndihet më e lumtur dhe energjike.

  Mateus Frroku – Po ashtu këngëtari Mateus Frroku ka qenë një ndër personazhet që tërhoqi vëmendjen me ndryshimin e madh që pësoi në pamje. Ai brenda një viti humbi plot 30 kilogramë. I ftuar muaj më parë në emisionin ‘Rudina’, Mateus rrëfeu se për shkak të mbipeshës kishte filluar të kishte problem dhe për këtë arsye vendosi të dobësohej.

   “Në fillim ishte sfidë që nuk mendoja se do ia dilja, por çdo ditë edhe më shumë bëhet një eksperiencë e bukur që e shijoj dhe më pëlqen që ta ndjek. Kam filluar të kujdesem për veten dhe kjo ka dhënë rezultat. Erdhi një moment që unë nuk po ndihesha më mirë me veten, kisha probleme jo vetëm me pamjen, por edhe me shëndetin, me shtyllën kurrizore. Fillova të lodhesha shumë kur dilja në skenë. “Mora një vendim duke mos ditur se si do të reagonte fiziku im, fatmirësisht ia dola. Tani jam në një moment që në rast se nuk bëj aktivitet fizik më duket sikur i kam marrë të 36-ta kilet që kam hequr. Vonë e kuptova se ishte ecja një proces dobësimi. Ecja të relakson dhe djeg kalori. Unë përshkruaj një distancë afro 15 kilometra në ditë, plus kam bërë eliminim të brumërave dhe respektoj orarin. Darkën nuk e ha pas orës 7-të. Eliminimi i bukës më ka bërë t’i ndjej shijen ushqimeve sepse më parë më dukej çdo gjë njëlloj”, tha Frroku.

  Gili – Vetëm pak ditë më parë, këngëtarja Gili e ftuar në emisionin ‘Prive’ zbuloi për publikun se kishte humbur plot 27 kilogramë në 4 muaj duke rikthyer linjat perfekte trupore. Një ndryshim shumë drastik ky që e ka arritur nëpërmjet një diete të quajtur Paleo Diet që e ka marrë emrin kështu për shkak se në këtë dietë njerëzit hanë ushqime të ngjashme me ato të kohës së paleoliti, pra përfshihet peshku, mishi, perimet arrat dhe farat.

  Linda Halimi – Edhe transformimi i këngëtares Linda Halimi ka qenë një ndër më të komentuarit në media vite më parë. Këngëtarja e njohur arriti që të humbiste plot 50 kilogramë dhe nga 95 kile që peshonte shkoi 44 kg. Peshën ideale, Linda ka treguar se e ka arritur nëpërmjet palestrës dhe një diete strikte. Ndërkohë rikujtojmë që Linda pak muaj më parë u bë nënë për herë të parë, mirëpo nëpërmjet videove dhe fotove tregoi se i ishte rikthyer formave të mëparshme.

  Ilir Meta – Presidenti i vendit, Ilir Meta, humbi plot 30 kilogramë duke u transformuar tërësisht. Fillimisht u tha se Presidenti ndoqi dietën e quajtur ‘Dukan’, megjithatë më vonë u tha se në fakt ai nuk ndiqte asnjë dietë specifike por nëpërmjet vullnetit dhe duke i kushtuar një rëndësi masës ushqimore filloi që të pësonte ndryshime në trup. Bashkëshortja e tij Monika tregoi se Iliri për mëngjese hante vetëm vezë të ziera dhe zarzavate, ndërsa nga buka kishte hequr dorë përgjithmonë. Po ashtu Meta ka ushtruar çdo ditë, vrap, ecje si dhe një orë biçikletë.

  Monika Kryemadhi – Monika Kryemadhi prej vitesh tashmë gëzon një fizik mjaft të rregullt të cilin e arriti nëpërmjet një diete të cilën e nisi menjëherë pasi bashkëshorti i saj Ilir Meta u dobësua. E ftuar në emisionin ‘Thumb’ kohë më parë, e pyetur për transformimin në pamje, Monika me shaka tha se ishte dobësuar për inat të Ilirit. Me ndihmën e një mikeshe të saj dietologe, Monika filloi një dietë, duke hequr dorë totalisht nga brumërat.

  Arian Çani – Një nga personazhet që habiti gjithashtu të gjithë publikun me ndryshimin e tij ishte edhe moderator i ‘Zonë e lire’, Arian Çani i cili ra drastikisht shumë kilogramë në peshë. Në një intervistë për ‘Express’ ai rrëfeu publikisht se për të arritur peshën ideale nuk ndoqi asnjë dietë të rreptë. E vetmja gjë që ka bërë Çani është që vendosi të heqë dorë prej ushqimit të tepruar dhe ëmbëlsirave gjatë ditës dhe i’u rikthye vrapit e sportit. Gjithashtu ai eliminoi edhe alkoolin dhe ushqimin në orët e vona.

  Capital T – Të gjithë e mbajnë mend reperin Capital T në fillim të karrierës së tij. Ai ka qenë mjaft i mbushur në trup, mirëpo vitet e fundit është kthyer në një ndër meshkujt me trupin më të mirë. Në foto të ndryshme, reperi ka treguar rezultatet e palestrës. Ai ka treguar shpesh në postimet e tij kujdeset shumë dhe për ushqimin e tij.

  Big Mama – Këngëtarja Big Mama pak vite më parë i habiti të gjithë me transformimin në trup,shkruan . Në fillimet e saj Bigu ka treguar se mbante dieta, mirëpo ato nuk rezultuan të suksesshme dhe për këtë arsye kreu një ndërhyrje gastrike që i riktheu format perfekte trupore.


  640-0-5ed6016232796-600x350-1.jpg

  ScanerPressJune 2, 2020870

  Mbrëmjen e djeshme një tërmet me epiqendër në detin Adriatik lëkundi Tiranën dhe Durrësin. Gjatë emisionit “Opinion”, moderatori Blendi Fevziu ka ndjerë tërmetin dhe tha me zë të lartë: “Tërmet! Pak tërmet!”

  Ndërkohë gjatë këtij momenti ishte duke folur gazetarja Klodiana Lala e cila u shpreh: “Të bjeri dhe tërmeti”

  “Nuk prish punë”, tha Fevziu.


  640-0-5ed4da17374f9-600x338-1.jpg

  ScanerPressJune 1, 20201140

  Me rastin e Festës së 1 Qershorit, Xhensila ka vendosur që ditën e sotme të publikojë disa nga momentet më të bukura me vogëlushen e saj dhe të Besit, Ajkën.

  Fillimisht Xhensila ka postuar një foto ku çifti shfaqet në bregdet, me Ajkën e cila i buzëqesh e lumtur mamit dhe babit. “Na i qeshe syte! Gezuar festen te gjithe engjejve qe na ngrohin zemren!”, shkruan Xhensila.

  Më pas këngëtarja ka treguar plot momente të tyre me Ajkën, që nga çastet e ëmbla në shtëpi tek shëtitjet buzë detit.


  labinot-tahiri-600x360-1.jpg

  ScanerPressJune 1, 2020310

  Labinot Tahiri ka dhuruar edhe 2500 euro për bamirësi.

  Përmes një postimi ka treguar se ka ndarë 2500 euro për fëmijët e familjarëve të Grupit Kumanova, ndërsa thekson se i ka gati projektet e reja mirëpo duke pasur parasysh se qytetarët e fëmijët kanë telashe të tjera shkak i pandemisë, ka vendosur që mos ti publikojë deri në normalizimin e situatës.

  “Mirëdita të gjithëve! 🕊🌹🕊Këngët e mia i kam gati për ti publikuar, por pasiqë qytetarët dhe femijët kanë telashe tjera shkollore derisa përfundimisht të kaloj pandemia nuk po i publikoj. Pas donacionit 5000€ për studentët, ne kemi ndarë 2500 për fëmijêt që janë në shkolla, të familjarëve të Grupit Kumanova! Bëhet fjalë për 50 fëmijë nga 50 euro! Po ashtu edhe për 10 fëmijë të tjerë Ipod për të mesuar online! Me rëndesi neve na bjen ndermend, e kush është edhe më i Zoti lë të dhurojnë donacione për shumë fëmijë se edhe ashtu PANDEMIA NA DEMTOI TË GJITHËVE. Parat mos i mbani “TURSHI”. DHURONII. Labi FKSH”, u shpreh këngëtari.

  View this post on Instagram

  Mirëdita të gjithëve! 🕊🌹🕊 Këngët e mia i kam gati për ti publikuar, por pasiqë qytetarët dhe femijët kanë telashe tjera shkollore derisa përfundimisht të kaloj pandemia nuk po i publikoj. Pas donacionit 5000€ për studentët, ne kemi ndarë 2500 për fëmijêt që janë në shkolla, të familjarëve të Grupit Kumanova! Bëhet fjalë për 50 fëmijë nga 50 euro! Po ashtu edhe për 10 fëmijë të tjerë Ipad për të mesuar online! Me rëndesi neve na bjen ndermend, e kush është edhe më i Zoti lë të dhurojnë donacione për shumë fëmijë se edhe ashtu PANDEMIA NA DEMTOI TË GJITHËVE. Parat mos i mbani "TURSHI". DHURONII. Labi FKSH

  A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on


  arbenita-600x360-1.jpg

  ScanerPressMay 31, 2020330

  Arbenita është fanse e aktorit shqiptar.

  Modelja Arbenita Ismajli është bërë tashmë shumë e njohur për publikun.

  Akoma më e njohur u bë kur u lidh me reperin Fero dhe dashuria e tyre doli publikisht.

  Ajo është kthyer në imazhin kryesor për disa linja veshjesh dhe është shumë aktive në rrjetet sociale ku publikon shpesh foto e video nga përditshmëria, por edhe nga jeta profesionale.

  Së fundmi Arbenita na ka treguar një detaj që nuk e dinim më parë. Edhe pse jeton prej vitesh jashtë, ajo i ndjek spektaklet e humorit në Shqipëri, madje paska edhe një aktor të preferuar, pikërisht Albana Bogdon.

  Modelja bukuroshe ka publikuar një video (të cilën tashmë e ka fshirë) nga një prej skeçeve të Albanos dhe bashkëngjitur saj ka shkruar “Jam fanse e çmendur e Albanos”.


  mozzik.jpg

  ScanerPressMay 30, 2020230

  Fansat e Mozzik duhet ta plotësojnë një kusht.

  Mozzik ka paralajmëruar fansat e tij që në fund të muajit qershor publikohet albumi i tij i ri.

  Ky album për të cilin reperi ka bashkëpunuar edhe me të huaj, përmban 20 këngë, ndërsa titulli i tij është “Mozart”.

  Me anë të një postimi në Instagram, Mozzik zbuloi kopertinën e albumit, në të cilin shihen prindërit dhe vëllai i tij.

  Ai thotë se nëse bëhen 500 mijë komente në atë postim, atëherë do t’i bëjë publike titujt e këngëvë të “Mozart”.

  “Sa ma shpejt qe bohen 500mije komente #2EURO i qes edhe emrat e kongve e ma shume detaje .. shkojme mezi po pres me nda Albumin me juve ✊🏻”, ka shkruar Mozzik.

   


  remzie-o_censored-600x360-1.jpg

  ScanerPressMay 28, 2020660

  Këngëtarja e njohur shqiptare, Remzie Osmani, është shfaqur e përmbushur pranë familjes së saj.

  Ajo me ndjekësit në Instagram e ka ndarë një postim ku shihet e lumtur pranë tyre.

  “Qoft e bekuar çdo familje Amin!❤️”, ka shkruar këngëtarja pranë postimit ku shihet duke mbajtur para duarsh mbesën e vogël.

  Kujtojmë se pak ditë më parë u bë e ditur se djali, reja dhe mbesa e këngëtares Remzie Osmani janë kthyer në Kosovë nga Amerika me fluturimet e veçanta për shkak të pandemisë COVID-19.

  E duket se me t’u bashkuar familja, një portret i bukur familjar ka qenë vetëm çështje kohe dhe masash preventive.

  Sa i përket muzikës edhe asaj i janë anuluar datat e koncerteve, mirëpo nuk e ka ndalë punën për këngë të reja.

  View this post on Instagram

  Qoftë e bekuar çdo familje Amin!❤️

  A post shared by Remzie Osmani (@remzie.osmani) on


  447322.jpg

  ScanerPressMay 27, 2020580

  Pak ditë më parë reperi Mozzik udhëtoi drejt Zvicrës për të takuar të voglën e tij Hanën, të cilën nuk e kishte parë prej 3 muajsh për shkak të karantinës.

  Në rrjete sociale nuk munguan pozat e ëmbla baba e bijë, si dhe videot e bisedave të tyre që na i shkrinë zemrat.

  Por gjatë qëndrimit në Zvicër ai nuk ka qëndruar vetëm me vajzën e tij, por edhe me Loredanën.

  Kanë qenë postimet në Instagram nga i njëjti ambjent që kanë nxjerrë zbuluar dyshen dhe fansat u bënë kuriozë të dinë se ç’po ndodh tashmë mes tyre.

  Por ajo çfarë kemi vënë gjithashtu është një detaj tjetër.

  Tek fotoja e fundit që Mozzik ka hedhur në Instagram së bashku me Hanën, fiksoni pak tutat e tij me arusha kafë që besojmë janë pizhame.

  Të njëjtat pantallona ka veshur edhhe Loredana dhe provat i keni këtu:

  Pra, ata jo vetëm që kanë kaluar Bajramin bashkë, por Loredana ka veshur edhe pizhamat e Mozzik ose, ose i kanë të dy njësoj dhe besojmë që kjo nuk është shumë rastësi.

  Nëse dyshja ka vendosur që t’i lenë pas keqkuptimet e së shkuarës, mbetet vetëm të presim, por vërtet që diçka po zihet këtu.

     Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555