TË FUNDIT:

  Missi humbi kurorën pasi bëri “twerk” në TikTok

  ScanerPressApril 7, 20210
  1-30

  25-vjeçarja që u shpall Miss në Papua Guinea e Re, humbi titullin e saj pasi shpërndau një video të saj duke bërë twerk në TikTok.

  Lucy Maino u përball me kritika të mëdha në internet dhe shumë vendas e cilësuan sjelljen e saj si krejtësisht të papërshtatshme.

  “Qëllimi ynë kryesor është fuqizimi i grave. Ne promovojmë trashëgiminë kulturore, vlerat tradicionale dhe komunikimin përmes turizmit për vendin dhe njerëzit tanë”, thanë mes të tjerash drejtuesit e konkursit të bukurisë në një deklaratë ku njoftuan heqjen e titullit.

  Megjithëse video të ngjashme janë të zakonshme në aplikacion, sipas drejtuesve të kompeticionit sjellja ishte e patolerueshme dhe kështu kurorën do ta gëzojë një tjetër vajzë.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555