TË FUNDIT:

  Albin Kurti thirrje bordit të AKP-së: Mos provoni të hapni valë të re të privatizimit!

  ScanerPressFebruary 23, 20210
  1

  Pretendenti për kryeministër Albin Kurti përmes një statusi në Facebook ka kujtuar kohën kur vet si kryeministër i vendit kishte paraparë ndryshimin rrënjësor të statusit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit. Ndërsa tani kur vendi nuk ka qeveri me kompetenca të plota, AKP-ja siç ka thënë Kurti po synon të vazhdojë me valë të reja të likuidimit në kundërshtim me vendimet e marra nga qeveria Kurti në mars të vitit 2020. Ndonëse vendimet e Qeverisë Kurti ishin anuluar nga qeveria Hoti, prapë në fuqi kishte mbetur të mos nis ndonjë valë e re.

  Ai i është drejtuar drejtori të bordit të AKP-së me kërkesë që të mos sfidojë mekanizmat institucional dhe të mos provojë të hapë valë të reja të privatizimit apo likuidimit në kundërshtim me vendimet që janë në fuqi.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555