TË FUNDIT:

  Isa Mustafa i kundërpërgjigjet Ambsadorit Amerikan dhe Ramush Haradinajt: Avdullah Hoti ka guxim ta luftoj korrupsionin

  ScanerPressOctober 27, 20200
  1

  Lideri j LDK-së, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur deklaratave të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt dhe ambasadorit amerikan për shuarjen e “Task-Forcës” për luftimin e korrupsionit, raporton Gazeta Blic.Ai ka shkruar se Avdullah Hoti ka guximin ta luftoj korrupsionin dhe krimin.“Thirrja në mekanizma kushtetues dhe ligjor për ta luftuar krimin, mund të mos i pëlqej dikuj, por jam i bindur se është e vetmja rrugë për një njeri të pastër, si Kryeministri Hoti. IM”, ka shkruar ai.

  Reagimi i plotë:

  Miq të nderuar

  Kryeministri Hoti po e dëshmon se ka guxim dhe vendosshmëri ta luftojë krimin dhe korrupsionin.Është i dijshëm dhe i pakorruptuar andaj edhe i pavarur dhe pashantazhueshëm në marrjen e vendimeve të forta.

  Thirrja në mekanizma kushtetues dhe ligjor për ta luftuar krimin, mund të mos i pëlqej dikuj, por jam i bindur se është e vetmja rrugë për një njeri të pastër, si Kryeministri Hoti. IM


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555