TË FUNDIT:

  Rrëfimi i 63 vjeçarit nga Istogu që merret që pesë dekada me kultivimin e shalqirit

  ScanerPressJuly 28, 20200
  1

  Ky është Sejdi Elshani, 63 vjeç nga fshati Saradran i komunës së Istogut.

  Lexo Edhe:

  38 aktakuza për 24 orë

  Ai me kultivimin e shalqirit dhe mirëmbajtjes së tokave të familjes së tij ka filluar të merret qysh në moshë shumë të re.

  Fillimisht ka filluar të merret vetëm me kultivimin e shalqirit, por që më vonë ka zgjeruar aktivitetin e tij nëpër tokat e fshatit të tij.

  Elshani ka disa lloje të shalqirit, por tregon se cili është më i miri dhe më i kërkuari për konsumim të përditshëm./GazetaExpress/

  https://video.gjirafa.com/gjesi-tradite-kultivimi-i-shalqirit


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555