TË FUNDIT:

  Ngjarje e rëndë në Gjakovë: Vajza me të meta mendore dyshohet se e ka mbytur babain e saj

  ScanerPressMay 21, 20200
  rr-euml-fimi-p-euml-r-vrasjen-e-dyfisht-euml-n-euml-marmull-t-euml-gjakov-euml-s_hd-780x439-1-696x392

  Fotot: Ilustrim

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Gjakovës.

  Vajza me të meta mentale dyshohet se ka mbytur prindin e saj.

  Këtë lajm e ka konfirmuar për KosovaPress zëdhënësi i Policisë në rajonin e Gjakovës, Nysret Xhurkaj.

  Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në mesditë në rrugën “Sabrije Vokshi” në Gjakovë.

  Trupi i viktimës është dërguar për obduksion në IML, teksa e dyshuara është dërguar në spitalin “Isa Grezda” në repartin psikiatrik.

  Me vendin të prokurorit të dyshuarës i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

  Trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

  “Sot rreth orës 12:00 në rrugën ‘Sabrije Vokshi’ në Gjakovë, brenda në shtëpi, nga kujdestarja familjare është gjetur pa shenja jete personi M.R. lindur në vitin 1933. Pranë trupit të viktimës ishte e shtrirë vajza e tij, T.R. lindur në vitin 1962 e cila është me të meta mentale. Rastit i janë përgjigjur njësitë policore dhe urgjenca mjekësore dhe mjeku ka konstatuar vdekjen. Viktima kishte lëndime në kokë dhe dorë, por lëndime kishte dhe vajza dhe për këtë ekziston dyshimi i arsyeshëm se si vrasëse potenciale mund të jetë vajza. E njëjta është hospitalizuar në spitalin ‘Isa Grezda’ në repartin psikiatrik. Me vendin të prokurorit të dyshuarës i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh. Trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në përgjigjen e zëdhënësit të Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nysret Xhurkaj.


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555