TË FUNDIT:

  Veterani i UÇK-së shpërthen ndaj pushtetit: Keni keqpërdorur dëshmorët dhe vlerat e luftës

  ScanerPressJune 12, 20190
  Prizreni-A1-600x360-730x440

  Gjatë homazheve në va.rr.ez.at e dëshmorëve në Landovicë, me rastin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Prizrenit, prindi i dëshmorit Agron Bytyqi, Islami, veteran i UÇK-së, ka shprehur pakënaqësi duke aku.zuar individë të ndryshëm dhe përfaqësues të institucioneve, të cilët sipas tij, keq.përdorin dhe njoll.os.in gja.kun e dëshmorëve dhe vlerat e luftës së UÇK-së për përfitime personale dhe kla,nore.

  Në një moment, ai shihet teksa drejton gishtin me aku.za në drejtim të disa zyrtarëve shtetërorë, në mesin e të cilëve ishte edhe kreu i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, deputeti Zafir Berisha e të tjerë.

  Por, kur ata afrohen për të bërë homazhe para varreve të dëshmorëve, Islam Bytyqi i thotë Zafir Berishës se “ju po rrnoni mirë”, ndërsa Haskukës i thotë se “nuk jeni të gjithë të këqij”./TV Prizreni

  FAMILJARI I DËSHMORIT, SHPËRTHEN NË AKUZA NDAJ ATYRE QË SIPAS TIJ, PO NJOLLOSIN VLERAT E LUFTËS PËR PËRFITIME PERSONALE DHE KLANORE

  FAMILJARI I DËSHMORIT, SHPËRTHEN NË AKUZA NDAJ ATYRE QË SIPAS TIJ, PO NJOLLOSIN VLERAT E LUFTËS PËR PËRFITIME PERSONALE DHE KLANOREGjatë homazheve në varrezat e dëshmorëve në Landovicë me rastin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Prizrenit, prindi i dëshmorit, Agron Bytyqi,Islami ish veteran i UÇK-së, ka shprehur pakënaqësi duke akuzuar individë të ndryshëm dhe përfaqësues të institucionëve, të cilët sipas tij, keqpërdorin dhe njollosin gjakun e dëshmorëve dhe vlerat e luftës së UÇK-së për përfitime personale dhe klanore .

  Posted by Televizioni Prizrenit on Wednesday, June 12, 2019


  Rreth Nesh

  Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit ScanerPress.com. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës.

  E-mail: [email protected]


  NA KONTAKTONI!

  NA TELEFONONI TEL/MOB: 044 555 555